czarny bez | BIO

O nas

Nasze gospodarstwo i przetwórnia znajdują się w niewielkiej wsi Pielice, położonej niedaleko Strzelec Krajeńskich w województwie lubuskim. Wieś otaczają lasy należące do obszaru chronionego Natura 2000 oraz liczne jeziora. Można do nas dotrzeć jedną droga asfaltową, która kończy się w naszej wsi dzięki czemu ruch uliczny jest minimalny, co podwyższa jakość ekologiczną naszych upraw.

Zauroczenie czarnym bzem jako rośliną a przede wszystkim jej właściwościami pojawiło się u nas już dawno temu, kiedy to naszą odporność zbudowaliśmy regularnie pijąc zarówno soki jak i syropy z bzu. Dobra fama o czarnym bzie szybko rozeszła się w naszym otoczeniu. Postanowiliśmy więc założyć własny sad. Zaczęliśmy od jednohektarowej plantacji. Nasze soki i przetwory z owoców i kwiatów zyskały rozgłos i aby zaspokoić apetyty naszej rodziny, znajomych i znajomych znajomych, itd postanowiliśmy powiększyć uprawę oraz zaadoptować budynek gospodarczy na profesjonalną tłocznię. Wytwarzamy w niej 100% sok z owoców bzu. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi jesteśmy w stanie stworzyć produkt, który jest w pełni wartościowy, a co najważniejsze, pozbawiony jakichkolwiek dodatków. Osobiście i z pasją uczestniczymy w każdym etapie powstawania soku. Całość procesu – od zbiorów owoców do butelkowania – odbywa się w gospodarstwie przez co gwarantujemy jego wysoką jakość.

Warto nadmienić, że w pełni ekologiczny sposób uprawy bzu daje nam ogromną satysfakcję. Nie stosując żadnej chemii, stajemy się świadkami wzbogacania się fauny i flory na terenie naszego gospodarstwa. Co roku pojawia się większa ilość drobnego ptactwa, które buduje gniazda w naszym sadzie i z powodzeniem odbywa lęgi. Cieszy nas to ogromnie, gdyż zyskujemy przez to naturalnych sprzymierzeńców, którzy pochłaniają sporą ilość owadów przez co zachowana zostaje równowaga w środowisku. Oprócz ptaków zapraszamy do naszego sadu również pożyteczne owady, np. biedronki czy skorki, które skutecznie redukują ilość mszyc.

Dowiedz się więcej jak prowadzimy nasze gospodarstwo

Ekologia w naszym przypadku to również sposób na życie. Poprzez nasze działania pokazujemy innym, że każdy może zrobić coś dla środowiska. Prowadzimy w gospodarstwie spotkania dla dzieci i młodzieży uzmysławiające sens życia w zgodzie z naturą. Opowiadamy jak dbać o środowisko i jednocześnie pokazujemy jak wygląda proces przetwórczy bzu od pola do wyrobu finalnego.

logo2

Kontakt:

Pielice 8,

Strzelce Krajeńskie 66-500

+48 609 773 643

+48 665 993 434

sambucus@adres.pl

Zapraszamy również na nasze media społecznościowe.

RHD

Rolniczy Handel Detaliczny

Masz jakiekolwiek pytania?